Новий Класифікатор It-професій В Україні: Список 76 Спеціальностей

У результаті, IT-фахівці спільно з представниками міністерств і відомств підготували перелік професій у сфері діджитал-маркетингу та IT, який відповідає стандартам європейського класифікатора ISCO-08. Відзначимо, що розробники врахували українську специфіку. При повному або частковому відтворенні інформації посилання на poprofessii.in.ua обов’язкове (для інтернет-ресурсів – пряме гіперпосилання, відкрите для пошукових систем). Стежте за повідомленнями в телеграм-каналі для вступників, щоб бути в курсі важливих новин вступної кампанії 2024.

Він допоможе побудувати кар’єру, створити особистий бренд, підвищити мотивацію та знайти ментора. Сьогодні розповімо, що таке нетворкінг і в чому його переваги. Розберемося, як працює нетворкінг і де шукати корисні зв’язки. Щоб прийняти рішення про вибір спеціалізації, ми радимо використовувати інформацію про вакансії, необхідні навички та досвід. Після дослідження ти розумітимеш вимоги та особливості кожної спеціалізації, що допоможе тобі визначитися з вибором.

Bash/Shell/PowerShell – інструменти, які найчастіше стають у нагоді системним адміністраторам та DevOps інженерам, бо дозволяють автоматизувати різноманітні рутинні процеси, завдяки чому вони і отримали високі позиції в рейтингу. 87% респондентів мають вищу освіту, а 8% з них – навіть дві. Ще 5% є студентами і тільки на шляху до отримання диплому. Найчастіше це ті, хто розробляє ПЗ під різну електроніку (Hardware Engineers – 9%), Data Science спеціалісти (7%) і представники найвищих керівних посад – CTO/CEO (6%). Міжнародна школа STUDY Academy у партнерстві з DAN.IT training пропонує унікальну програму комплексної підготовки до вступу за кордон на спеціальності сфери IT.

Ще один відчутний плюс – можливість працювати в будь-якій точці світу, не виходячи з дому. Після того, як мету буде визначено, варто розпочати дослідження доступних ресурсів для навчання і розвитку навичок. Це можуть бути безкоштовні вебінари, де тебе знайомлять із професією, онлайн-курси, університетські програми, самонавчання, менторство, YouTube-канали, література, блоги та канали. Кожен із ресурсів має свої плюси та мінуси, але найкраще для ефективного результату об’єднувати методи навчання. Ми радимо звернути увагу на онлайн-курси, де за 6 місяців можна здобути необхідні навички та офер, а не витрачати 5 років життя, щоб отримати диплом і довго шукати роботу. Курси можна доповнити менторством, самонавчанням, читанням книжок чи блогів.

Ви зможете працювати на посадах спеціаліста з мережевих технологій, техніка-програміста, інженера-електроніка. Припустимо, ви впевнилися, що хочете обрати саме комп’ютерну спеціальність, і серйозно замислилися над тим, як стати айтішником. Вступ у будь який ВНЗ починається з вибору конкретного напрямку, до якого найбільш пасують ваші здібності й очікуванні. Айтішник – це фахівець у сфері інформаційних технологій. Створення сайтів, антивірусних програм, налаштування комп’ютерів, вебдизайн, розробка апаратного забезпечення – всі ці напрями входять у сферу його професійних інтересів. Ваш смартфон, системний блок, інтерфейс браузера або ОС – усе це продукти айті-індустрії.

IT-рекрутер працює з роботодавцями, обговорює вимоги до вакансій, критерії відбору та деталі процесу найму. Він також може надавати допомогу в складанні вакансійних описів, проводити наради з роботодавцями та надавати звіти про процес підбору персоналу. Головна мета UI/UX дизайнера — створити продукт, який буде інтуїтивно зрозумілим, функціональним, естетично привабливим і таким, що задовольняє потреби користувачів.

Коли кажуть про FrontEnd або BackEnd, найчастіше мають на увазі саме Web стихію. Насправді ж, фронтенд і бекенд бувають не лише у вебі але й у десктопних та мобільних застосунках. Однак історично склалося, що під цими двома термінами розуміють саме веб складову, тому і в цій статті ми будемо притримуватися цих традицій. А друге дослідження показує, що за 8 місяців даного року відбулося зростання експорту ІТ-послуг на 16% у порівнянні з відповідним періодом у 2021 році.

it спеціальності

У цьому матеріалі ми розповіли про IT-професії у 2023 році, які мають найбільший попит, та навички, якими повинні володіти фахівці, а також назвали критерії, за якими ти можеш визначити, чи підходить тобі ця професія. Ми радимо проаналізувати всі вакансії, вимоги, інформацію про професії, перш ніж приймати рішення. Також ти можеш пройти тестування і дізнатися, яка IT-професія підходить саме тобі.

Аналітик даних — це професіонал у галузі вивчення та аналізу інформації. Він працює з великими обсягами даних, щоб отримати інсайти, проаналізувати тренди та отримати певні висновки. Його мета — пошук і вивчення даних із різних джерел, щоб вирішити потреби компанії. Вони готують аналітичні звіти, роблять дашборди, виконують завдання звітності, обробляють, аналізують і візуалізують дані за допомогою статистичних методів.

Психолог, економіст, суддя, лікар – усі ці професії свого часу вважалися популярними або прибутковими. Сьогодні ж новою Меккою стають ІТ-спеціальності, що вважаються перспективними та затребуваними в усьому світі. Працювати на таких престижних районах як київський Unit metropolis або айті парк у Львові та заробляти як європеєць it академія – звучить привабливо. Дочитавши цю статтю ви отримаєте приблизний план, як стати айтішником або раз і назавжди зрозумієте, що ця професія не для вас. Тепер ти знаєш, які тренди визначають майбутнє популярних IT-професій у 2024 році. Зверни особливу увагу на штучний інтелект і кібербезпеку – вони відіграватимуть ключову роль.

Він щомісячно оцінює популярність мов програмування та вважається респектабельним джерелом – маса аналітиків посилається на нього в ході своїх досліджень. IT education готує спеціалістів відповідно до стандартів ІТ-підрозділу ізраїльської армії. Студенти обирають між напрямками Full Stack, FrontEnd, Interaction (UI/UX design) та Digital Marketing. Також доступні курси програмування для дітей та підлітків.

  • Далі йдуть мови верстання – HTML & CSS – інструменти, які застосовуються під час створення візуальної складової вебсайтів та вебдодатків (FrontEnd).
  • Наша мета – надання комплексної підготовки для опанування професій в галузі інформаційних технологій та старту успішної ІТ-кар’єри за кордоном.
  • Експерти затверджують, що на даний момент людство перебуває на порозі технологічної революції, вершити яку будуть професіонали в області IT і телекомунікацій.
  • Інформація на сайті в розділі «Професії за напрямками», що стосується вступу у ВНЗ, є узагальненою і носить ознайомлювальний характер.
  • Випускники програми на одному з місцевими студентами рівні претендують на високі оцінки, що розширює перспективи подальшого працевлаштування та підвищує вірогідність отримання стипендії.
  • Перші виконують всю роботу вручну, а другі використовують інструменти автоматизації, у тому числі мови програмування (наприклад Java, Python), що підвищує цінність такого співробітника, і, відповідно, його зарплату.

Тестувальників ділять на два види – Manual QA Engineer та Automation QA Engineer. Перші виконують всю роботу вручну, а другі використовують інструменти автоматизації, у тому числі мови програмування (наприклад Java, Python), що підвищує цінність такого співробітника, і, відповідно, його зарплату. Конкуренція за місце тестувальника в українських реаліях надзвичайно висока, тому для отримання першого job-оферу потрібно буде докласти багато зусиль. Українське ІТ демонструє чудові міцність та адаптивність навіть в умовах повномасштабної війни.

При цьому з БД, мовами Python і SQL та іншими інструментами збору та оброблення інформації аналітик також має бути гарно знайомий, аби ефективно виконувати покладені на нього задачі. Сфера відповідальності тестувальника – виявлення несправностей, багів ПЗ, допущених розробниками. Затребуваність цих фахівців важко оскаржити, адже кожний програмний продукт перед появою може пройти не одну ітерацію тестування, де виявляється вагома кількість багів.

Якщо ти хочеш спробувати себе в digital-маркетингу, реєструйся на безкоштовну консультацію. Такий фахівець відповідає за управління всіма маркетинговими кампаніями, які просувають компанію та її продукти. Він відіграє важливу роль у підвищенні впізнаваності бренду для залучення трафіку і клієнтів. Якщо ти хочеш спробувати себе в UI/UX-дизайні, реєструйся на безкоштовну консультацію. Якщо ти хочеш спробувати себе в ролі python-розробника, реєструйся на безкоштовну консультацію. Якщо ти хочеш спробувати себе в дата-аналітиці, реєструйся на безкоштовну консультацію.

it спеціальності

Дякуємо, інформація надіслана успішно.Ми зв’яжемося з вами якнайшвидше. Проїзд маршрутними таксі № one hundred fifty, 113, 116-А, 284-A, 274 до зупинки “Університет”. № 502 (5-й поверх головного корпусу) Проїзд маршрутними таксі № a hundred and fifty, 113, 116-А, 284-A, 274 до зупинки “Університет”.

За цей час воно зазнало багатьох змін і сьогодні очолює одну з головних позицій в ІТ. При цьому напрацюваннями фахівців цієї сфери користується майже кожна людина — це не лише смартфони та планшети, а й фітнес-браслети, смарт годинники, електронні книги, складові “інтернету речей” та інші гаджети. Не секрет, що будь-який працедавець цінує співробітника, який може успішно виконувати декілька задач, поєднуючи в собі обов’язки інших спеціалістів. Так само і в ІТ – особливо цінними є розробники, які здатні своїми знаннями та навичками покрити декілька професій, а в даному випадку – FrontEnd та BackEnd. Непрості у вивченні мови, які при цьому мають дуже великі можливості та потужності.

it спеціальності

Таким чином, ви зможете опанувати IT-професію, не виходячи з дому. З усіма спеціальностями можна детально ознайомитись, перейшовши на сторінку спеціальностей ITVDN. Даний фахівець повинен мати чудове аналітичне мислення, володіти математичним апаратом (включаючи мат. статистику та мат. моделювання), знати програмування (Python, R) та бази даних (як реляційні, так і нереляційні). З початку 2010-х років професія Data Scientist вважається однією з найбільш привабливих, високооплачуваних та перспективних в IT. Детальний розбір спеціальності Full Stack Developer ви знайдете в нашій статті. В ній ми пояснюємо специфіку даного напрямку, необхідні для вивчення технології, переваги та недоліки професії, а також даємо важливі поради щодо опанування цього фаху.

Відповідно до аналізу Stack Overflow Developer Survey 2022 та 2021 років, а також аналізу індексів TIOBE та PYPL, ядро фронтенду – HTML, CSS та JavaScript – досі є затребуваним і використовується багатьма розробниками. PYPL створений за рахунок аналізу того, наскільки часто люди шукають в пошуковій системі Google туторіали (інструкції) з мов програмування. Простіше кажучи, чим більше гуглять туторіали до тієї чи іншої мови, тим вища її позиція в рейтингу. Коледжі та приватні заклади можуть одразу навчати за дуже вузькою спеціальністю, а можуть, як IT Step University, протягом двох курсів викладати «Комп’ютерні науки» загалом, а на третьому вже давати професію.

Завдяки всій роботі, яку він виконує, QA-тестувальник допомагає гарантувати, що компанія постачає продукт, який працює так, як очікувалося, і задовольняє клієнтів. Аналітик даних — це набагато більше, ніж фахівець з обробки чисел. Аналітики переглядають дані та визначають, як розв’язувати проблеми з використанням даних, отримують важливі відомості про клієнтів компанії та збільшують прибуток. Їхня робота допомагає приймати важливі рішення, тому грамотний аналіз даних потрібен кожному бізнесу. Висока затребуваність також і у DevOps інженерів при відносно невисокій конкуренції – three.7 відгуки на одну вакансію у вересні 2022 року (всього вакансій – 243, джерело).

Саме ця спеціальність є однією з найбільш популярних в Україні. Web програмування, тестування, підтримка та багато інших професій належать до програмної інженерії. У цій статті детально описано, хто такий Team Lead та які обов’язки він має у компанії. У статті також розглянуто переваги та недоліки роботи тім ліда в IT-індустрії. Також даний матеріал допоможе розібратися в тому, як розвиватися далі у кар’єрі тім ліда, та що потрібно знати, щоб стати ефективним Team Lead-ом. Формат навчання – записані відео курси, за якими можна навчатися у будь-який зручний час.

it спеціальності

Так, при працевлаштуванні співробітників роботодавці змушені підбирати під представників сфери IT та фахівців із діджитал-маркетингу давно неактуальні та невідповідні назви посад. Якщо вас зацікавив формат Live Online, переходьте за посиланнями та ознайомтеся з подробицями пропозицій щодо кожної з чотирьох спеціальностей. BackEnd розвивається паралельно з FrontEnd-ом, айті-ринок має багато відповідних пропозицій з гарними умовами праці, тому перспективність вивчення даного напрямку є очевидною. З посту в телеграм-каналі Джину легко бачити, що у серпні 2022 було понад 250 тисяч відгуків на вакансії – це при тому, що з серпня 2021 по лютий 2022 кількість відгуків кожного місяця коливалася в межах від seventy seven до майже 111 тисяч. Навчання за міжнародними стандартами без відриву від занять в українській школі стає можливим з освітніми програмами від Міжнародної школи STUDY Academy. Академічна підготовка забезпечує швидку адаптацію до західних стандартів і форматів освіти.